Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazınız
 
ÜRÜNLER
HABERLER
MAİL LİSTESİ
İsim Soyisim
E-Mail
 

 
»Düşük Duman

Geçmişte yaşadığımız yangın felaketlerinde; Yapılan incelemelerde, ölümlerin büyük bir kısmının duman soluması sonucu meydana geldiği belirlenmiştir.


Sayın Müşterimiz, 

Günlük hayatımızda dünyanın her tarafında hergün yangın felaketleri meydana geldiğini haber alıyoruz. Bu yangınlar birçok insanın ölümüne ve ekonomiler için büyük kayıplara neden olmaktadır.

emek kablo olarak bu konuda üzerimize düşen görevlerin bilincinde hareket etmekten onur duyuyoruz!...

İnsanların toplu olarak yaşadıkları veya çalıştıkları okullarda, otellerde, hastanelerde, konutlarda, havaalanları, metro ve birçok benzeri yerlerde üretim yelpazemizde yer alan ürünlerin kullanıldığını biliyoruz.

        Geçmişte yaşadığımız yangın felaketlerinde;

Yapılan incelemelerde, ölümlerin büyük bir kısmının duman soluması sonucu meydana geldiği belirlenmiştir. Bu sonuç da, gösteriyor ki halkın çoğunluğu yangınların gerçek risklerinin farkında değildir.

Burada duman ve toksisite üzerinde durmak gerekir. Duman niçin bir sorundur? Yangın esnasında yoğun siyah duman görüşü ve insanların yangından kaçışını engeller, özellikle de çevrenin iyi bilinmediği durumlarda. Plastikler yanarken gaz evresinde siyah duman (kurum parçacıklar) ve toksik yani yanması tamamlanmamış cevherler üretmektedirler. Yangınların incelenmesi sonucunda bir sürü toksik gazlar bulunmuştur. Bunların en ciddisi oldukça yüksek toksik, tahriş etmeyen CO' dir. CO' in varlığı, kanın oksijen taşımasını durdurarak anında solunum işlevini bozar.

Sözü edilen bu konu etkin bir yangından korunmanın ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Önlem olarak sadece alev geciktici katkı malzemelerini kullanmak yeterli değildir.   Bu konuda plastikler için düşük duman seviyeli ve toksik olmamaları önemli rol oynarlar.  emek kablo olarak standart ürün yelpazemizdeki ürünlerin bütününde düşük duman çıkaracak ve toksik olmayan hammaddeler kullanmaktayız. Talepleriniz doğrultusunda halogen içermeyen ve aleve dayanıklı ürünlerimizle de sizlere hizmet  vermekten onur duyacağız.

İlginiz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

Gürol UÇAR

Yönetim Temsilcisi