A: Perpa Tic. Mrk. A Blok Kat: 4-5 No:135/137 34384 Okmeydanı, Şişli / İSTANBUL     T: (0212) 210 39 55    M: satis@emekkablo.com

Seslendirme Kabloları

Seslendirme Kabloları

KULLANIM ALANLARI

0.50mm2 ile 4.00mm2 iletken alanları arasında üretimi yapılan bu kablolar esnek ve  çok telli damar yapılarıyla ses bandında yüksek performans göstermektedir.

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Stüdyo monitörlerinde ve hi-fi sistemlerde kullanılmak üzere hazırlanmış yüksek performanslı kablolardır. Dış kılıfı şeffaf PVC, damar iletkenleri 0.75mm2 ile 6.00mm2 arasında çok ince, bükülü, oksijen içermeyen bakır tellerden oluşur. Bu da kabloya yüksek esneklik ve ses bandında lineere yaklaşan bir performans sağlar.

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Twinaxial olarak tasarlanmış 0.75mm2 lik iletkenlik alanına sahip olan kablo yalnızca düşük seviyeli güç aktarılırken kullanılmaya uygundur. Yumuşak PVC kaplamalı bu kablo tweeter bağlantılarında başarıyla kullanılır.1.50mm2 kesitteki hoparlör kablosu ise orta seviyede güç aktarımında kullanılır. Bükülü tellerden oluşan iletkenleri ve esnek kaplaması sayesinde her yöne bükülebilirliği kullanım alanına göre üstün özellikler kazandırmaktadır.

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

1.50mm2 kesitteki hoparlör kablosu ise orta seviyede güç aktarımında kullanılır. İnce bükülü tellerden oluşan iletkenleri ve esnek kaplaması sayesinde her yöne bükülebilirliği kullanım alanına göre üstün özellikler kazandırmaktadır. Daha yüksek kesitli kablolarda iletken direncinin düşük olması, ürünü gerek uzun gerekse yüksek güç taşıyan döşemeler, örneğin bas girişleri için mükemmel bir seçim haline getirmektedir.

KULLANIM ALANLARI

Bütün ses sistemlerinde, çok çeşitli tipte konnektörleri olan ara bağlantı kablolarına ihtiyaç vardır. Sistemlerin kendilerine özgü gereksinimleri göz önünde tutularak bir grup adaptör kablosunun yedekte bulundurulması sistem içerisinde doğabilecek sorunlara anında müdahale imkanı sağlar. Bu kabloların, küçük çaplı ve hafif olmasının öncelikle tercih edildiği stüdyo ortamlarında iletkenlerin ayrı ayrı ekranlanmasıyla da dış elektrik kaynaklarının etkisi önlenmiştir. Bireysel olarak ekranlanmış bu kablolar kullanım amaçlarına göre ayrı profillerde üretilmektedir.

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Enstrüman kabloları, mekanik strese dayanıklılığın çok önemli olduğu sahne kullanımı için idealdir. Bu nedenle, dayanıklılık ve sağlamlık yönünde özel bir dikkat gösterilerek imâl edilirler. Profesyonellerin kullanımı için tasarlanmış EK.106 enstrüman kablosu ve EK.107SC gitar kablosu çift ekranlama sayesinde dış sinyallerden uzak tutulur. Bakır blendaj sargısı altında enterferansa karşı koruma sağlayan iletken plastik bir tabaka bulunmaktadır. Bu plastik tabaka ile özel olarak izole edilmiş iletken arasındaki mesafe hiç değişmediğinden ezilme ve bükülme dahil en ağır yüklenmeler altında bile düzenli elektrik performansı sağlanmaktadır. İletkenin bu etkin izolasyonu sonucunda minimal kapasitans, temiz bir ses ve kayıpların en az olmasını mümkün kılmaktadır.Çapı 6 mm.Ø olan EK.106 ve EK.107SC balanssız kabloları daha iyi esneklik ve dayanıklılık için özel katkılı PVC ile kaplanmış çok çeşitli renklerde üretilmektedir.

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Bu çok yönlü balanslı mikrofon kabloları, üstün kalitede bileşenler kullanılarak ve sıkı kalite kontrol yöntemlerinin gözetiminde imâl edilmiştir. Yapısı ile profesyonel seslendirme sistemlerde zor şartlar altında veya dikkatsizce kullanırken bile arzu edilen iyi iletişim özelliklerini sağlar. EK.206A mikrofon kablosu, 6.2 mm. gibi küçük çaplı olmasına rağmen özel karışımlardan yapılmış PVC kaplamasıyla üstün esneklik sunmaktadır. İletken başına 0.22 mm2'lik toplam iletkenlik alanı ile uzun mesafelerde kullanıma uygundur. Kablo iç kısmı pamuk ipliği ile sarılıp desteklenerek yuvarlak profilinin korunması sağlanmıştır. Dolgu ipi ve bakır blendaj sargısı sayesinde gürültü toplaması etkin bir şekilde önlenir.

Çok Çeşitli Renklerde Üretilmektedir.

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Ekranlama Özellikleri ve kesit seçenekleriyle 110Ω Dijital AES/EBU ve DMX kablolarla ilgili size çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Çok kanallı mikrofon kabloları genel amaçlı stüdyo uygulamaları için özel olarak dizayn edilmiştir. Stüdyo tesisat döşemeleri için kullanılan bu kablo da her kanal, ortak bir dış kılıf altında toplanmış ve ekranlanmış çiftlerden oluşmaktadır. Her iletken çift kalaylı bir toprak teli ile bükülerek üzeri alüminyum folyo sarılmış ve bireysel olarak PVC ile izole edilmiştir.Çok yüksek esneklik kapasitesine sahip bu kablolar kontrol odalarında, seslendirme ünitelerinin bağlanmasında düzen sağlamak amacıyla tasarlanmış ve bütün ses sinyallerinin tek bir kablo üzerinden dağıtımına olanak sağlamıştır.

KABLO YAPISI

İletken : 7x0,20mm Bükülü kalaylı bakır tel (0.22mm2) 
İzolasyon : PO - Poliolefin 
Çift Ekranlaması : 0,22mm2² Kalaylı toprak teli+Aluminyum/Polyester folyo
Per Kılıfı : PVC - Gri (Numaralı) 
Öz : Katlar halinde bükülü damarlar 
Genel Ekran : 0,22mm2² Kalaylı toprak teli+Alüminyum/Polyester folyo 
Dış Kılıf : PVC - Mat siyah

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Çok esnek bu kablolar sabit, seyyar ve yayın araçları gibi tüm analog ses aktarımı için uygundur. Damar renk ve numara kodlaması sayesinde çok kolay bağlantı için idealdir.

KABLO YAPISI

İletken : 7x0,20mm Cu (0.22mm2) 
İzolasyon : PO - Poliolefin 
Çift Ekranlaması : 0,22mm² Kalaylı toprak teli + Cu örgü 
Per Kılıfı : PVC - Renk kodlamalı (Numaralı)
Öz : Katlar halinde bükülü damarlar 
Dış Kılıf : PVC - Mat siyah 

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Bu kablolar sabit döşemeler için tasarlanmıştır. Dijital AES/EBU ve dmx sinyallerinin iletimi için uygundur. 

KABLO YAPISI

İletken : 7x0,20mm Cu (0.22mm2) 
İzolasyon : PO - Poliolefin 
Çift Ekranlaması : 0,22mm² Kalaylı toprak teli + Cu örgü 
Per Kılıfı : LSZH - Koyu mavi (Numaralı) 
Öz : Katlar halinde bükülü damarlar 
Genel Ekran : 0,22mm² Kalaylı toprak teli + Cu Örgü ekran 
Dış Kılıf : LSZH - Mat siyah 

BROŞÜR

KULLANIM ALANLARI

Bu kablolar sabit döşemeler için tasarlanmıştır. Dijital AES/EBU ve dmx sinyallerinin iletimi için uygundur.

KABLO YAPISI

İletken : 7x0,20mm Cu (0.22mm2) 
İzolasyon : Foam-skin polietilen  
Çift Ekranlaması : 0,22mm² Kalaylı toprak teli + Cu sarma 
Per Kılıfı : PVC - Mavi (Numaralı) 
Öz : Katlar halinde bükülü damarlar 
Dış Kılıf : PVC - Mavi

 

BROŞÜR